Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduV Plzni právě probíhá simulace amerického kongresu

V Plzni právě probíhá simulace amerického kongresu

Kongresmani, lobbisté, novináři nebo exekutiva. Tyto role si mezi sebou rozdělilo více než 140 studentů vysokých a středních škol, kteří se zapojili do projektu AmKon. Jedna z nejpropracovanějších simulací amerického kongresu ve střední Evropě právě nyní probíhá v Plzni. Nedělního slavnostního zahájení se za třetí městský obvod zúčastnil místostarosta Ondřej Ženíšek.

                        

Studenti se mohou vžít nejen do role poslance či senátora, ale i ministra, novináře nebo lobbisty. Díky vzájemné interakci těchto rolí je AmKon realističtější a živější než ostatní simulace. „Model amerického kongresu (AmKon) připravují studenti vysokých a středních škol ve svém volném čase bez nároku na finanční odměnu. Mezi organizátory jsou nejen studenti humanitních oborů, ale i technických nebo lékařských fakult. Odborné materiály tak zpracovávají lidé, kteří danému tématu rozumí,“ vysvětlují organizátoři na webových stránkách https://modelkongresu.cz.

                        

„Je skvělé, že si studenti mohou na vlastní kůži vyzkoušet dění, které se odehrává v americkém kongersu. Myslím, že je to naprosto jedinečná příležitost a zkušenost. Účastníci simulace se zde naučí také diplomatickému jednání a vystupování na veřejnosti, umění diskuze a argumentace,“ říká místostarosta Ondřej Ženíšek.

                       

Studenti se zde učí také respektu k druhým názorům a kritickému myšlení. Projekt si klade za cíl také vytvářet mezi účastníky přátelské vztahy, propojovat je v jejich zájmech na cestě za poučenou angažovaností v občanské společnosti a veřejné sféře.

                      

Simulaci zaštiťuje spolek Model amerického kongresu z. s. Ten si klade za úkol vzdělávat studenty středních a vysokých škol nejen v reáliích americké politiky, ale i každodenních dovednostech jako je projev na veřejnosti nebo vyhledávání a zpracovávání informací. AmKon končí v pátek 15. září.

https://www.facebook.com/modelkongresuofficial 

 

 

Poslední aktualizace: 14. 9. 2023, Michaela Adámková


COVID-19