Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduV květnu DO PRÁCE NA KOLE, na koloběžce, pěšky nebo během

V květnu DO PRÁCE NA KOLE, na koloběžce, pěšky nebo během

I letos v květnu se můžete se svými kolegy zapojit do celorepublikové výzvy DO PRÁCE NA KOLE. Vyhecujte sebe a své kolegy, vytvořte 2-5 členný tým a celý květen jezděte co nejčastěji do práce na kole či koloběžce. Můžete také běhat nebo chodit pěšky. Zapojit se mohou i ti, kteří pracují na homeoffice. Ti si mohou zaznamenávat zdravotní procházky, běh v parku či cesty na poštu. Dobrá kondice a odpočatá mysl je teď to nejdůležitější a je fajn se v tom s kolegy vzájemně podpořit. Registrací získáte originální tričko, slevy na nákupy a#možnost vyhrát zajímavé ceny. Přihlašování do kampaně je možné až do 30. dubna na www.dopracenakole.cz.

                              

V loňském roce se na Plzeňsku účastnilo 917 mužů a žen z desítek firem, kteří celkem najezdili, nachodili a naběhali tisíce zelených kilometrů. Zapojili se zaměstnanci z mnohých velkých i menších firem, z různých organizací a institucí. Cyklozaměstnavatelem roku Plzeňského kraje se stala firma PPG DECO Czech a.s.

Letošní ročník chce přilákat do výzvy i vás! V této chvíli je na Plzeňsku přihlášeno už téměř 600 zájemců. Zapojit se může každý, na věku ani profesi nezáleží. Chce to mít jen odvahu to zkusit. Ježděním „do práce na kole“ nebo jiným pohybem při práci z domova můžete jen získat. Kampaň si pochvalují jednotlivci a vítají firmy, které často hradí zaměstnancům startovné jako formu zaměstnaneckého benefitu. Účast ve výzvě může být originálním teambuildingem ve vaší firmě. Zeptejte se svého zaměstnavatele, jestli se letos také zapojí! Kdo nemá své vlastní kolo, může využívat výpůjčky z místního systému sdílených kol (kolemplzne.cz) či koloběžek. Součástí akce budou tradičně i veřejné cyklodílny, Cyklosnídaně pro všechny účastníky a závěrečná cyklopárty pro všechny zapojené.

                              

Čím více cyklistů bude v Plzni jezdit, tím větší váhu bude mít hlas volající po zlepšování podmínek pro městskou cyklistiku. Tak neváhejte a zapojte se s vašimi kolegy! Výzvu na Plzeňsku koordinuje již devět let spolek Plzeň na kole, hlavním organizátorem je spolek AutoMat.

Koordinátor pro Plzeňsko:
Jiří Konečný – spolek Plzeň na kole
tel.: 605 567 135
www.plzennakole.czwww.fb.com/plzennakole

Text Eva Haunerová, Plzeň na kole, 26. 3. 2021
Foto: Účastníci kampaně Do práce na kole 2020 na závěrečné cyklopárty, foto: archiv Plzeň na kole

Poslední aktualizace: 31. 3. 2021, Miroslav Knotek


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany