Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduPozvánka: listopadové akce v TOTEMU

Pozvánka: listopadové akce v TOTEMU

8.11.2017 ǀ 13:00 – 15:00
MINIKURZ
PF 2018 z vlastní fotografie
Dvouhodinový minikurz s Ing. Petrem Kostnerem zaměřený na vytvoření svého vlastního novoročního přání. Přineste si své fotky na flash disku nebo na CD a ostatní už vytvoříte společně s lektorem. Potěšte své rodinné příslušníky, přátele či známé originální novoročenkou! Základní znalost práce na PC nezbytná.

Rezervace nutná.

8.11.2017 ǀ 16:00
DŽEMOVÁNÍ
Zkoušeli jste letos nové varianty sladkých marmelád? Máte osvědčený recept po babičce? Vítáme slané i sladké varianty, přijďte je s námi sdílet. Kromě receptu s sebou můžete donést i ochutnávku toho svého nejlepšího džemu, marmelády nebo čatní. Společně budeme vařit originální dýňovou marmeládu.

Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

13.11. 2017 ǀ 16:00
SDÍLENÍ S JANOU LEXOVOU
Dříve, než zaplavily naše domácnosti a veřejné prostředí moderní sdělovací a informační prostředky, museli lidé sami aktivně vyhledávat a vymýšlet příležitosti k zábavě a výměně informací. Vraťme ten čas zpět a přijměme příležitost setkávání se pod vedením JUDr. Jany Lexové. Společné rozhovory se budou týkat sdílení osobních zkušeností, dobrých i špatných zážitků, různých osobních i společenských problémů atd.

14.11. 2017 ǀ 9:30
ÚVODNÍ SCHŮZKA
Jedeme dál
Připojte se k pravidelným nordicwalkingovým vycházkám seniorů a přijďte si na schůzku pro všechny potřebné informace. Nebuďte na podzim sami a přidejte se k našim podzimním procházkám kolem Boleveckých rybníků.

15.11.2017 ǀ 14:00
PŘEDNÁŠKA
Škodovi – rodina, která vstoupila do života Plzeňáků
Zveme vás na povídání Táni Kořenkové, která se zajímá o osobnosti minulosti a výjimečná místa v Plzni. Je také autorkou pohádek, básniček, říkanek a řady ilustrací. Nyní si pro vás připravila poutavé příběhy z rodinného života Škodových, o počátcích Škodových závodů, filozofii továrny a práci v ní, o uplatnění na světovém trhu a zásadního ovlivnění podoby Plzně. Zveme všechny, kteří se chtějí dozvědět více o zásadních momentech ve vývoji města Plzně nebo jen zavzpomínat na Škodovy.

Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

21.11.2017 ǀ 16:00 – 18:00
TANEČNÍ ODPOLEDNE SE SENIORKAPELOU
Přijďte si zatančit, nebo jen zazpívat za doprovodu jednoho z TOTEMových seniorských souborů. Návštěvníci mohou taneční přestávky zpestřit písní, básní nebo krátkým příběhem. Na setkání se všemi příznivci se těší Seniorkapela.

Vstupné dobrovolné.

22.11.2017 ǀ 16:00
VÝTVARNÁ DÍLNA
Adventní věnce
Přijďte si do TOTEMu vyrobit svůj vlastní adventní věnec jako ozdobu na stůl či dveře. V ceně dílny je korpus, materiál na výrobu věnce a drobný materiál na přízdoby. Na místě budou k dispozici svíčky, kalíšky a rozličné přízdoby, je také možné donést si vlastní. Současně se můžeme i vzájemně inspirovat – máte-li doma nějaký trvanlivý věnec či jinou vánoční dekoraci, přineste je ukázat.

Poplatek za dílnu 120,- Kč ǀ Rezervace nutná.

22.11.2017 ǀ 18:30 – 20:30
PŘEDNÁŠKA
Momenty introspekce: Plzeň a sídliště
Čtvrtá část přednáškového cyklu věnovaného plzeňské architektuře několika období od závěru 19. století do konce 80. let století minulého. V díle zaměřeném na sídlištní výstavbu a „architekturu panelů“ vystoupí známý plzeňský historik architektury Petr Domanický a dvojice architektů a pedagogů ČVUT v Praze Michal Kohout a David Tichý. Akci v TOTEMu pořádá Pěstuj prostor, z.s. Vstupenky k dispozici na místě nebo v předprodeji na http://www.plzenskavstupenka.cz/cs nebo https://goout.net/cs/plzen/.
Více informací na www.pestujprostor.plzne.cz.

Vstupné 50,- Kč ǀ Také v předprodeji.

23.11.2017 ǀ 17:00
CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ
Má cesta do Santiaga de Compostela, 2017
Přijďte se podívat na fotky a dozvědět se, jak může vypadat pouť do Santiaga. Cestovatelka Eva Haunerová bude vyprávět o tom, kolik cest vede do Santiaga a proč si vybrala méně známou 320 km dlouhou Camino Primitivo. Co si sbalit s sebou a co nechat doma. Proč je třeba vyrazit s poutnickým pasem a sbírat razítka. Že do Santiaga lze dojít i bez mapy, že je to vlastně velká stopovačka, že i když vyrazíte sami, pořád můžete mít společnost, když o ni budete stát..., ale také o tom, že občas je vlastně fajn být jen sám se sebou...

Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

27.11.2017 ǀ 16:00
NA KUS ŘEČI S...

Cyklus setkávání se známými osobnostmi Plzně a Plzeňského kraje pokračuje i poslední pondělí v listopadu. Hostem bude ředitel Českého rozhlasu Plzeň, Zdeněk Levý, a to v rámci týdenního projektu Českého rozhlasu nazvaného "Tahle země bude pro starý". Přijďte se zeptat na cokoli, co vás ohledně vaší oblíbené stanice zajímá! Připravil a moderuje Stanislav Jurík.

Vstupné dobrovolné.

28.11.2017 ǀ 16:00
NA VEČEŘI DO TOTEMu
Veganská kuchyně prakticky
Přijďte nakouknout pod pokličku veganské stravě, receptům, které budou při přípravě čerpat především z našich místních surovin. Můžete se zeptat se na vše, co vás zajímá a možná i zbourat některé mýty, které kolem veganské stravy mezi lidmi kolují. Samozřejmě dojde na praktické vaření.

Poplatek za suroviny 80,- Kč ǀ Rezervace nutná.

28.11.2017 ǀ 17:00
VERNISÁŽ VÝSTAVY
Jaroslav Zapletal 1980/1985
Srdečně zveme na výstavu, která navazuje na dvě výstavy, uskutečněné v TOTEMu v letech 2013 a 2015, a tři výstavy v cyklu JAROSLAV ZAPLETAL 80, realizované v září letošního roku v Plzni. Práce jsou z období, kdy autor vytvářel díla, označovaná jako ekologická malba. Jde o první prezentaci těchto obrazů od 80. let minulého století.

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.
Sídlo: Kaznějovská 1517/51, 323 00 Plzeň

Poslední aktualizace: 8. 11. 2017, Lucie Bauerová