Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvodu"Pocta všem zdravotníkům"

"Pocta všem zdravotníkům"

70. MŠ ve Waltrově ulici ve Skvrňanech, je místo plné dětí, smíchu, her a zábavy. Ale i místo, kde se děti scházejí se svými kamarády a učí se nové věci, které v životě budou potřebovat. Jsou to nejen znalosti s čísly a písmenky, ale poznávají i jiné hodnoty – například přátelství, úctu k sobě i k druhým a radost z dobře vykonané práce.

              

              

Minulý týden jsme si s dětmi povídaly o zaměstnání jejich rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků, … Dozvěděly jsme se spoustu zajímavých věcí a mezi všemi jsme si vyprávěly i o maminkách, které pracují ve zdravotnictví. Zvláště v dnešní době se děti rozpovídaly o tom, jaké je to u lékaře, v ordinaci, co jim vypráví rodiče o svých pacientech, nebo co občas zažily i ony samy.

              


A tak vznikl nápad: „Co kdybychom nakreslily velikou nemocnici a všechno, co do ní patří.“ Nápad od dětí se mi velmi líbil, a tak jsme poprosily rodiče o spolupráci a vznikla koláž ze společné práce dětí a rodičů a o to víc je zajímavá. Na 5,5 m dlouhém výkresu začaly postavičky lékařů, sestřiček, záchranářů, pacientů, řidičů sanitek a pilotů helikoptér žít svůj vlastní příběh….

               

Dnes je koláž umístěna na plotě naší mateřské školy v „GALERII NA PLOTĚ“.

               

               

A těšit se z ní mohou všichni, kdo kolem projdou a poznají, že návštěva nemocnice nemusí být vždy jen smutnou událostí. Alespoň ta naše vám vykouzlí úsměv na tváři.  Práci všech jsme pojaly jako poctu všem zdravotníkům a připomněly jsme si, jak důležitou a náročnou službu pro nás dělají, a to nejen dnes v době COVIDU- 19.

               

Děkujeme jim, ale dnes i dětem a jejich rodičům.

Šárka Langa učitelka 70.mateřská škola Plzeň, Waltrova 26, příspěvková organizace

Poslední aktualizace: 22. 2. 2021, Miroslav Knotek


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany