Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduPro návštěvníky a klienty s elektromobily vybudoval úřad nabíjecí stanici

Pro návštěvníky a klienty s elektromobily vybudoval úřad nabíjecí stanici

Plzeňský centrální obvod se nedávným zakoupením hybridního vozidla přihlásil k projektu elektromobility, který spustilo město Plzeň. K němu nyní přibyla nová nabíjecí stanice, která bude sloužit i pro potřeby návštěvníků úřadu. Po zhruba měsíčním zkušebním režimu bude uvedena do ostrého provozu.

                 

                 

„Vybudováním této nabíjecí stanice se přihlašujeme k městskému projektu elektromobility a chceme dát i potřebný impuls k instalaci dalších nabíjecích stanic nejen v našem obvodě, ale i ve městě, neboť si myslíme, že elektromobilita do našeho života a do moderní společnosti patří. Zároveň tím chceme umožnit nejen všem majitelům, ale i návštěvníkům města s hybridními a elektrickými automobily, si při návštěvě našeho úřadu svůj vůz dobít“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

                 

                 

„Počet hybridů a elektromobilů pomalu narůstá, a proto jsme pro dobíjení našeho služebního vozidla a elektromobilů návštěvníků úřadu vyhradili dvě parkovací místa. V této souvislosti byly osazeny informativní tabule a návod na obsluhu dobíjecí stanice. Jsem rád, že poměrně záhy po instalaci jsem zaznamenal prvního klienta, který možnosti dobít si svůj elektromobil využil.“ doplnil Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

                 

                 

Dobíjecí stanice byla na parkovišti ÚMO Plzeň 3 nainstalována za pomoci firem Omexom GA Energo, s.r.o. a ČEZ, a.s. a měla by se stát součástí koncepce provozování dalších nabíjecích stanic pro Plzeňany, na které pracuje město Plzeň.

                 

                 

„Do budoucna je nutné počítat s narůstajícím počtem elektromobilů a automobilů s hybridním pohonem. K tomu, abychom byli na zvýšenou poptávku po nabíjecích stanicích připraveni, je třeba už teď budovat potřebnou infrastrukturu. Jsem rád, že vedení plzeňského centrálního obvodu si tuto skutečnost uvědomuje a na svém pozemku nechalo vybudovat nabíjecí stanici. Věřím, že do budoucna budou na území města Plzně vznikat další,“ říká Zdeněk Židek, generální ředitel společnosti OMEXOM GA Energo.

                 

                  

„Je nám ctí být u toho, když druhé největší město v Čechách začíná systematicky budovat vlastní zázemí pro rozvoj elektromobility. Z vlastní zkušenosti víme, že fungující dobíjecí infrastruktura je základní podmínkou pro rychlý růst podílu elektromobilů na vozovém parku firem i institucí. Jako provozovatel největší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic jsme rádi dali k dispozici více než 10leté zkušenosti našich specialistů a věříme, že Plzeň má dobře našlápnuto stát se baštou elektrických aut,“ uvedl manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík.

                   

                  

Mezi aktivní podporovatele elektromobility patří i Jan Šmucler z Autocentra Jan Šmucler, s.r.o., který plzeňskému centrálnímu obvodu dodal hybridní vůz Škoda Superb combi iV 1,4 TSI, na který v rámci smlouvy na nákup vozidel pro statutární město Plzeň byla uplatněna výrazná sleva.

                  

                  

„Jsme velice rádi, že se naše společnost mohla připojit k projektu města Plzně, který se zabývá elektromobilitou. Elektromobilita se postupně zavádí do všech segmentů a právě rok 2020 je pro nás, jakožto prodejce automobilů, klíčový. Aktuálně můžeme z našeho portfolia představit nejen hybridní vozidla, ale také plně elektrické vozy jako je např. Volkswagen ID.3 a ŠKODA ENYAQ iV. Elektrická vozidla se stanou postupně součástí života nás všech a je velice správné, že právě město Plzeň jde tímto směrem“. říká Miroslav Bláha za Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o.

Poslední aktualizace: 21. 12. 2020, Miroslav Knotek


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany