Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduNa dotacích se letos rozdělí sedm milionů korun

Na dotacích se letos rozdělí sedm milionů korun

Epidemie koronaviru dopadla na všechny oblasti lidského života a stejně tak na život obvodu. V očekávání finanční nejistoty se vedení obvodu rozhodlo uvolnit na dotační programy pro rok 2021 jen pět milionů korun a na individuální dotace dva miliony. V roce předchozím to bylo dohromady jedenáct milionů oproti letošním sedmi. V důsledku toho byly upraveny i výše maximálních částek, na které mohli dosáhnout jednotliví žadatelé.

„Finančních prostředků je v letošním roce méně, ale věřím, že i tak poslouží dobré věci. Rád bych poděkoval všem, kteří se na administraci dotačních programů podíleli,“ říká starosta centrálního městského obvodu David Procházka.

„Stejně jako v minulých letech i letos byl velký přesah žádaných prostředků nad těmi připravenými v dotačních programech. Například v Dotačním programu č. 7 – Podpora sportovních aktivit dětí a mládeže přišly žádosti v celkové výši přes pět a půl milionu korun, na rozdělení jsme však měli vyhrazeno 1,2 milionu,“ informuje místostarosta Ondřej Ženíšek. Jako vždy byly žádosti posouzeny nejprve příslušnou komisí či výborem a následně prošly Radou Městského obvodu Plzeň 3 nebo ještě zastupitelstvem. „Věřím, že i přes omezené možnosti jsme rozdělili peníze spravedlivě a podpořili zajímavé tradiční i nové projekty,“ dodává místostarosta.

Stejně jako v předchozích letech i letos je možné podávat žádosti o individuální dotace až do 31. 10., resp. až do vyčerpání objemu dva miliony korun. Formuláře a podmínky podání žádostí naleznete na webu obvodu zde.

                            

Poslední aktualizace: 30. 4. 2021, Miroslav Knotek


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany