Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduKuchařka ukazuje zdravé stravování ve školkách

Kuchařka ukazuje zdravé stravování ve školkách

V úterý 30. srpna centrální městský obvod pokřtil nově vzniklou kuchařku s názvem Mňamky z naší školky, která představuje, jak zdravě se vaří v mateřských školkách na území obvodu.

                            

                            

Kuchařka nabízí několik desítek zdravých receptů, které vybraly samy mateřské školy ze svého jídelníčkového repertoáru. Nechybí mezi nimi zdravé pomazánky, hlavní chody a dezerty. Pokrmy se následně uvařily a nafotily.

                            

                            

„Ke vzniku kuchařky mě inspirovala kolegyně z pražského obvodu. Není to jen ukázka toho, jak se v mateřských školách vaří, ale je to také důkaz, že naše školky jdou s dobou a skutečně věnují stravování předškoláků velkou péči. Je totiž velmi důležité, aby se děti naučily zdravému životnímu stylu už v útlém věku,“ vysvětluje první místostarosta MO Plzeň 3 Petr Baloun.

                            

                             

Městskému obvodu Plzeň 3 velmi záleží na tom, aby děti jedly zdravě. Kuchařka, která byla vytištěna v nákladu 1500 kusů, proto poputuje zejména k rodičům předškoláků. Snahou totiž je, aby si i oni osvojili co nejpestřejší a zdravé stravovací návyky.

Poslední aktualizace: 31. 8. 2022, Miroslav Knotek


COVID-19