Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduK úspěšnému manželství Vám může pomoci i kurz, který se nově otevírá v Plzni

K úspěšnému manželství Vám může pomoci i kurz, který se nově otevírá v Plzni

Díky iniciativě Městského obvodu Plzeň 3, mohou nyní Plzeňané absolvovat kurz, který jim pomůže překonat drobné manželské krize, či se na neshody připravit ještě před vstupem do svazku manželského.

„Kurz 4 klíče k úspěšnému manželství se zaměřuje právě na čtyři dovednosti, které ve vztazích považuje za nejdůležitější. Je to například komunikace, či způsoby řešení konfliktu, kterým se je lépe při partnerských střetech vyhnout,“ prozradil místostarosta obvodu Stanislav Šec.

Kurz se skládá ze 4 samostatných večerů, které se navzájem doplňují, ale na sebe nenavazují. Je možné do kurzu vstoupit kterýkoliv večer. Přednášky se konají jednou za dva týdny v prostorách KD Peklo (malý sál), jednotlivé vstupné je 100,- Kč, předplatné na všechny čtyři večery 300,- Kč. Lektorem kurzu je Karel Řežábek, který se zabývá osobnostním a vztahovým koučinkem, je specialistou na osobnostní typologii a na její praktické využití.

„Nejen v Plzni, ale i ve zbytku země přibývá rozvodů a rozchodů. Dnešní doba je rychlá a nepřeje moc partnerským vztahům. Dle odborníků se stále opakují ve vztazích podobné chyby, které vedou ke zlomeným srdcím. Tento rychlokurz, který obvod finančně podpořil, poskytne absolventům informace, jak se chybám vyvarovat a mít harmonický a úspěšný vztah. Auto lze řídit i bez autoškoly a znalosti silničních pravidel. Ale ti, co pravidla silničního provozu znají a dodržují, mají na své cestě méně nehod. Stejné je to i v partnerském životě,“ dodává Stanislav Šec.

Více informací lze získat na stránkách https://4klice.cz/, kde se můžete na kurz i přihlásit.

Témata a termíny kurzu

Komunikace, která vede k cíli: Jak se nemíjet
5. 2. 2020 a 1. 4. 2020

Milostná komunikace: Jak druhému vyznávat lásku jeho jazykem
19. 2. 2020 a 15. 4. 2020

Každý z jiné planety: Jak spolu vyjít, když jsme tak rozdílní
11. 3. 2020 a 29. 4. 2020

Bojovat dobrý boj: Jak se hádat správně
25. 3. 2020 a 13. 5. 2020

Poslední aktualizace: 15. 1. 2020, Lucie Bauerová