Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduCharitativní akce Milion kroků pro Stonožku

Charitativní akce Milion kroků pro Stonožku

V termínu od 6. 4. do 20. 4. 2021 se naše 15. ZŠ v Plzni společně se základními školami v Uherském Brodě, Boskovicích a Mělníku zapojila do charitativní akce Milion kroků pro Stonožku. Celkem se ze všech čtyř stonožkových základních škol zapojilo 100 týmů.

            

Každý tým musel po dobu 15 dnů ujít každý den minimálně 10000 kroků, abychom dohromady ušli každý den milion kroků. Tuto hezkou akci jsme nebrali jako soutěžení, kdo ujde víc kroků, ale jako úžasnou výzvu, jak podpořit stonožkové hnutí Na vlastních nohou a přispět tak určitou částkou peněz, které poputují na potřebná místa. Do akce se zapojila velká část naší školy – žáci 1. i 2. stupně, pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci. Dohromady bylo do akce zapojeno 352 žáků a 67 zaměstnanců a společně jsme ušli neuvěřitelných 8 219 131 kroků. 

            

Pro 2. stupeň vyhlásili učitelé tělesné výchovy bonus – tipovací hru. Každý účastník si mohl na začátku výzvy tipnout, kolik ujde jeho tým kroků a kolik ujde kroků celý druhý stupeň během celé akce a správný odhad měli tři žáci.  Všichni se opravdu každý den vydávali na nějakou trasu a pro děti to byla velká výzva, zda opravdu vydrží a překonají jakékoliv počasí, nezapomenou každý den nahlásit svůj výkon a účastnit se průběžných schůzek na MS Teams se svým pedagogem.

             

K pozitivním reakcím na tuto akci patří i přiznání mnoha chodců, že budou v této aktivitě pokračovat a dál pravidelně chodit, a jejich zjištění, že chodit se dá opravdu v každém počasí. Jako odměnu za zapojení se do této akce, dostane každý žák i žákyně 1. i 2. stupně turistický deník, do kterého si bude moci zaznamenávat všechny své výlety.

              

Velké poděkování patří všem účastníkům, kteří udělali nejen něco pro své zdraví, ale i pro dobrou věc – a o to nám šlo. A na konto Stonožka – hnutí Na vlastních nohou posíláme 4000 korun.
                                                                                         

Mgr. Markéta Šnebergerová

Poslední aktualizace: 4. 5. 2021, Miroslav Knotek


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany