Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvodu15. ZŠ spolupracuje se SOUE

15. ZŠ spolupracuje se SOUE

15.ZŠ už několik let spolupracuje se SOUE ve Vejprnické ulici v Plzni. Některé třídy 15.ZŠ tak mají možnost vyzkoušet si práci v odborných dílnách.

                        

Na odborném učilišti elektrotechnickém mají letos výuku pracovních činností čtyři třídy z 15. základní školy. 6.B a naše 8.C tam chodí s paní učitelkou Jandejskovou a třída 8.D a 6.A s panem učitelem Tesařem.

                         

Práce se nám daří dobře, i když každý je šikovnější na něco jiného. Třída je vždy rozdělena na čtyři skupiny a každá pracuje v jiné dílně pod vedením mistrů odborného výcviku. 1. skupina pracuje s kovem. Z mosazi jsme vyráběli hrací kostku. Vyzkoušeli jsme si řezání kovu, vrtání i broušení. Výsledkem byla krásně lesklá mosazná kostka. 2.skupina pracuje se dřevem a vyrábí dřevěnou rybu. 3. si vyzkoušela práci s 3D tiskárnou při tvorbě jmenovek a žáci ve 4. skupině se věnují elektronice a sestavují blikající platformu. Skupiny se postupně v dílnách vystřídají.

                         

Práce na učilišti se líbí nejen dětem, ale kladně ji hodnotí i mistři. ,,Spolupráce probíhá dobře, žáci spolupracují a baví je činnost kroužku,’’ řekl nám pan mistr Petr Jedlička

                         

A jak hodnotí spolupráci se SOUE naše paní ředitelkaSoňa Pavelková? ,,V rámci podpory technického vzdělání jsme rádi, že můžeme dlouhodobě spolupracovat se SOUE. Žáci 6. a 8. ročníků a oddělení ŠD již několik let navštěvují dřevodílny, kovodílny a elektrodílny společně se 3D tiskárnami. Naše žáky práce v dílnách velmi baví, některé výrobky zdobí i naši školní zahradu - například  ptačí krmítka, hmyzí hotely, dřevěné dekorace a zápichy s popisky rostlin.“

                         

                          

Vyzpovídali jsme i spolužáky ze 6.B. Celkově nejoblíbenější jsou 3D tiskárny a to platí i v této třídě. Nejoblíbenějším výrobkem byl plastový nůž a vyráběli si i znaky svých oblíbených fotbalových klubů. Také v této třídě si všichni práci v dílnách chválili a moc je bavila.

Lukáš Krepindel a Daniel Rytíř,8.C

Poslední aktualizace: 29. 3. 2022, Miroslav Knotek


COVID-19