Městský obvod Plzeň 3
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu V Plzni byli ocenění nejlepší sportovci

V Plzni byli ocenění nejlepší sportovci

V Měšťanské besedě v Plzni byli v pátek 5. dubna rozdány ceny v anketě Sportovec roku města Plzně a Plzeňského kraje za rok 2012.

Hned dvě prvenství získala stříbrná medailistka z olympijských her v Londýně, tenistka Andrea Hlaváčková. Kategorii Osobnost roku plzeňského sportu vyhrál Pavel Horváth a obhájil rovněž prvenství v anketě Sportovní hvězda čtenářů Plzeňského deníku, kterou vyhrál s velkým náskokem před kapitánem hokejistů Škody Plzeň Martinem Strakou a spoluhráčem Vladimírem Daridou.

Pavlu Vrbovi poblahopřál také starosta Městského obvodu Plzeň 3 Jiří Strobach

Trenérem roku se dle očekávání stal kouč fotbalistů Viktorie Plzeň Pavel Vrba. Ten společně se zástupcem kapitána Davidem Limberským převzal ještě jednu cenu, a to pro nejlepší sportovní kolektiv za rok 2012, kterým se stali právě fotbalisté FC Viktorie Plzeň.

Během večera zazpívala Míša Nosková

Během večera na pódiu nemohly chybět také střelkyně Kateřina Emmons a Adéla Sýkroová. Mezi plzeňské sportovní legendy byl uveden fotbalový brankář Josef Čaloun a hokejový obránce Milan Kajkl.

Cenu za Sportovní výkon roku si odnesli bratři René a David Kiliánové, kteří se loni stali nejlepší českou posádkou Rallye Dakar, když obsadili 7. místo.

S bratry Kiliánovými se starosta Strobach setkal již loni v únoru, když je jako první přivítal doma po úspěšném závodu Rallye Dakar

Poslední aktualizace: 30. 10. 2023, Bauerová Lucie