Městský obvod Plzeň 3
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu V Plzni byli ocenění nejlepší mladí sportovci

V Plzni byli ocenění nejlepší mladí sportovci

V síni plzeňské radnice byli včera odpoledne oceněni nejlepší sportovci za rok 2012 v kategorii žactva a dorostu.

Nejúspěšnějšími z centrálního obvodu se za jednotlivce stala Jana Reissová, která závodí za atletický klub Škoda Plzeň. Od starosty Městského obvodu Plzeň 3 Jiřího Strobacha získala sportovní tašku a také volnou vstupenku do plzeňského multikina.

Z týmů, působících na území třetího plzeňského obvodu, se na předních příčkách umístili dorostenci U19 FC Viktoria Plzeň a dorostenky AK Škoda Plzeň. Těm starosta Strobach věnoval poukazy v hodnotě 1500 korun na nákup sportovních potřeb.

Nejlepší sportovce vybírala na základě nominací jednotlivých sportovních klubů Nadace sportující mládeže.

Ceny vítězům předal také primátor Martin Baxa, radní Irena Rottová a také tři olympijští medailisté - střelec Jan Kůrka, házenkář Vladimír Jarý a střelkyně Adéla Sýkorová.

Všechny fotografie z předávání si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Profily oceněných sportovců a družstev z MO Plzeň 3:

JEDNOTLIVCI

Jana Reissová, dorost (atletika)
1. místo MČR dorostenek v hale 400 m (krajský rekord)
2. místo MČR dorostenek v hale tyč (krajský rekord)
1. místo 4 x 200 m MČR dorostenek v hale (krajský rekord)
1. místo MČR dorostenek na dráze 300 m př. (krajský rekord)
3. místo MČR dorostenek na dráze tyč (krajský rekord)
reprezentace: nominována na Mezistátní utkání ČR-SVK-HUN 400 m př.
Umístění v tabulkách ČR halová sezona dorostenek:
1. místo 400 m, 3. místo tyč
Umístění v tabulkách ČR dráha dorostenky:
1. místo 300 m př., 1. místo 400 m př., 3. místo 300 m, 3. místo tyč
4. místo MČR do 22 let 400 m př. (nový krajský rekord dorostenek)
1. místo mistrovství Čech družstev (členka družstva AK Škoda Plzeň)
1. místo finále MČR družstev (členka družstva AK Škoda Plzeň) – nejlépe bodující členka družstva ve finále
Členka družstva žen AK Škoda Plzeň, které vybojovalo postup do extraligy žen.
Baví ji malování, cizí jazyky, hra na klavír, paření s kamarády a nakupování. V budoucnu by chtěla vystudovat medicínu a být atletická špička.