Městský obvod Plzeň 3
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu Otcové a dědové si užili oslavu ve Škodalandu

Otcové a dědové si užili oslavu ve Škodalandu

Škodaland byl o víkendu opět místem, kde to žilo. Neděle 19. června totiž patřila všem otcům a dědům, kteří oslavili svůj mezinárodní den. Centrální městský obvod ve spolupráci se spolkem Nošenky z Plzně, z.s. jim proto připravil velkolepou oslavu.

                               

                                                           Vedení obvodu přivítalo táty a dědy s jejich rodinami

                               

                               

                              
 
Dobré jídlo a pití, zmrzlina, skvělá hudba a také spousta atrakcí pro děti i dospělé. Tak to vypadalo v multifunkčním areálu Škodaland, kam zavítaly stovky otců a dědů se svými ratolestmi, aby oslavili svůj svátek. „Matky a ženy mají svůj svátek, ale občas se zapomíná na to, že také táta je jednou z nejdůležitějších osob v našem životě a rozhodně mu máme za co děkovat. Jsem proto moc rád, že existuje i svátek otců, ke kterému jsme se mohli touto akcí připojit,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

                              

                              

                                                                               Děti si atrakce rozhodně užívaly

                              
 
Mezi atrakcemi letos nechyběly nejrůznější dílny, stánky nebo středověká vesnička. Zahrály kapely Trilobit Rock a Rambanbám. Během horkého dne pak návštěvníci ocenili zejména vodní stěnu a pěnovou koupel, o které se postarali dobrovolní hasiči. „Protože v takové dny jako je Den otců by měla být rodina pospolu, připravili jsme pro všechny velmi pestrý program, ve kterém si to své našel opravdu každý.  Už v roce 2019, kdy jsme tuto akci spolupořádali poprvé, jsme si dali za cíl oslavit tatínky a dědečky, jako důležitý a nedílný pilíř rodiny a poukázat na pouto mezi otcem a jeho dítětem,“ vysvětluje místostarosta Stanislav Šec.

                              

                                                   Na své si přišly i ty nejmenší, třeba s klaunkou Pepínou

                             

                            

                                                                    Pěna od dobrovolných hasičů byl prostě "šlágr"

„Den otců má ve světě bohatou historii. V Čechách ale tolik známý není, a proto chceme touto akcí přispět k větší osvětě ve společnosti, aby nejen matky, ale i otce vnímala jako někoho, kdo si zaslouží úctu a oslavu. Věřím, že tatínky naše oslava potěšila, protože to byla skvělá příležitost dělat něco zajímavého společně s dětmi,“ dodává I. místostarosta Petr Baloun.

                             

                       Starosta David Procházka a I. místostarosta Petr Baloun vyzkoušeli své vrhačské a střelecké umění

                            

                            

                                      O hudební zážitek se postaraly skupiny DeCoDe, Rambanbám a Trilobit Rock

                            

Den otců není v našich zemích zatím příliš rozšířeným svátkem a začal se poprvé slavit v červnu roku 1910 na počest otce, který po smrti své manželky sám vychoval pět dětí. Tradici založila jeho dcera Sonora Smartová Doddová s tím, že toto ocenění si zaslouží i muži, kteří se o své děti a rodiny starají odpovědně a s láskou. Svátek je pohyblivý a připadá na každou třetí červnovou neděli.

Poslední aktualizace: 30. 10. 2023, Knotek Miroslav