Městský obvod Plzeň 3
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu Nejlepší mladí sportovci roku 2010 byli…

Nejlepší mladí sportovci roku 2010 byli oceněni

Během slavnostního vyhlášení v obřadní síni radnice ocenilo vedení města Plzně mladé úspěšné plzeňské sportovce. Mezi nejlepšími se objevilo i mnoho zástupců třetího obvodu, kterým předal ceny starosta Jiří Strobach.

V kategorii staršího žactva zvítězila badmintonistka T. J. Sokol Plzeň – Doubravka Veronika Úblová. Mezi dorostenci kraloval judista David Pulkrábek, který v loňském roce přivezl zlatou medaili z Olympijských her mládeže v Singapuru.

Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň se stal tenisový turnaj Ex Pilsen Wilson Cup 2010. Za dlouholetou a obětavou práci s mládeží byli oceněni také trenéři Ladislava Pešťáková (volejbal), František Štochl (plavání) a Josef Pravda (pozemní hokej).

Čtrnáctý ročník prestižní ankety Sportovec Plzně v kategoriích žactva a dorostu pořádala Nadace sportující mládeže. Celkem si při slavnostním vyhlášení ceny převzalo 19 jednotlivců a 8 družstev.

„Za třetí plzeňský obvod byl mezi jednotlivci oceněn plavec Dominik Polcar, judista Daniel Pichler a cyklista David Rajs,“ vyjmenoval starosta Jiří Strobach. „V kategorii družstev se z cen radovali mladší žačky FC Viktoria Plzeň, mladší žáci a mladší dorostenci HC Plzeň 1929 a futsalisté z týmu SK Indoss Plzeň U16.“

Kromě představitelů města vítězům gratulovali i významní sportovci – olympijský vítěz ve sportovní střelbě Jan Kůrka, automobilový závodník Václav Pech, házenkář Martin Šetlík nebo asistent trenéra plzeňských fotbalistů Jiří Skála.