Městský obvod Plzeň 3
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu Borský park zaplnili pejsci všech plemen i…

Borský park zaplnili pejsci všech plemen i velikostí

Soutěže, pamlsky, psí aktivity i výbava pro nejlepší čtyřnohé přátele nás, lidí. Tak vypadal v pořadí již 12. ročník Psího dne, který se konal v sobotu v Borském parku. Jeho součástí byl i charitativní běh pro útulky a tradičně také soutěž o toho Nej psa.

                      

                       

Do té se letos registrovalo třicet zástupců malých a třicet velkých plemen. Opravdu těžkou roli porotců zastalo vedení centrálního plzeňského obvodu: starosta David Procházka a místostarostové Pavel Šrámek, Ondřej Ženíšek a Ladislav Nový. V kategorii velkých plemen si zlato odnesla Eliška Kurcová a její border kolie Tobby, stříbro získala Marie Kadaňová s kříženkyní labradora Bety a bronz Nikola Soukupová a bílý švýcarský ovčák Mia.

                     

                    

V malých plemenech nejvíce zabodoval knírač Vižlík Lucie Váňové, druhé místo připadlo Dominice Kubové a její patterdale teriérce Daisy a třetí příčku vybojovala Lenka Gothová s italským chrtíkem Goldem.

                    

                  

V rámci akce Psí den se konal i Běh pro útulky. Účastnil se ho také místostarosta Ladislav Nový s rodinou. Jedná se o charitativní projekt, který pomáhá opuštěným zvířatům v útulcích po celé České republice. Projekt funguje už 10 let a za tu dobu pomohl spolkům částkou 14 500 000 Kč.

                  

                   

V Borském parku se v sobotu na startovném vybralo krásných třicet tisíc a 27 korun k tomu. Částka se spravedlivě rozdělí mezi tři organizace pomáhající pejskům z Plzeňského kraje, a to Psí útulek u Šmudliny, Tlapky v naději a Svobodu zvířat Plzeň.

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                 

Poslední aktualizace: 30. 10. 2023, Adámková Michaela