Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduSeniorwebAktuality SeniorwebuPlzeňan Václav Pittr oslavil 100. narozeniny

Plzeňan Václav Pittr oslavil 100. narozeniny

Jubilejní 100. narozeniny oslavil pan Václav Pittr z třetího městského obvodu. S gratulací, kyticí a dárkovým košem přišel i starosta plzeňského centrálního obvodu David Procházka a místostarosta Stanislav Šec.

                   

 Narodil  se ve Všekarech na Domažlicku na klasickém venkovském gruntu. Je prostřední ze tří sourozenců. Měšťanku studoval ve Stodě, každý den chodil na vlak 5 km, do Plzně dojížděl na Vyšší hospodářskou školu. Plzeňákem se stal  v roce 1967  díky svým pracovním povinnostem. Nejdelší část svého profesního života působil jako inspektor ochrany a karantény rostlin.

„Stejně jako dalším obyvatelům našeho obvodu, kteří se dožijí tak úctyhodného věku, jsme přišli popřát i panu Václavovi. Je obdivuhodné, jak je vitální. Pracoval do svých 72 let, což dokládá, že mu práce byla celoživotním koníčkem“, říká starosta David Procházka.

Pan Václav Pittr velmi rád vzpomíná na své dětství i svoji profesní dráhu. Do svých 92 let se aktivně věnoval svému koníčku, který korespondoval s jeho profesním zaměřením, a to práci na zahradě.

Jeho prvorozená dcera a celá její rodina je mu velkou oporou.  Má dvě vnoučata a čtyři pravnoučata.

 „Pan Pittr má velmi vřelý vztah k rodině. Svěřil se nám, že je velkým darem pro život, když máte kolem sebe rodinu“, dodal místostarosta Stanislav Šec.

 

Poslední aktualizace: 11. 3. 2019, Miroslav Knotek