Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduSeniorwebAktuality SeniorwebuNa území plzeňského centrálního obvodu jsou umístěny nové měřiče rychlosti

Na území plzeňského centrálního obvodu jsou umístěny nové měřiče rychlosti

Na řidiče čekají na silnicích mnohá místa, která svojí přehledností svádějí k přišlápnutí plynového pedálu. Právě zde by ale měli z hlediska bezpečnosti spíše ubrat. K tomu právě slouží i digitální ukazatele rychlosti, které upozorňují řidiče na dodržování předepsané rychlosti, a tím pádem i bezpečné jízdy.

Pro lepší zajištění bezpečnosti na frekventovaných místech plzeňského centrálního obvodu bylo umístěno celkem pět solárních měřičů rychlosti.

                                  

                                                         Ulice Edvarda Beneše, směr Radobyčice

„Měřiče byly nainstalovány v ul. Edvarda Beneše naproti vjezdu do firmy BRUSH SEM směrem na Radobyčice, v Křimické ulici při vjezdu do Křimic, v ulici Litická při příjezdu od Litic, v ulici  K Černicím při příjezdu od Černic a v ul. Domažlická při výjezdu na Sulkov, a to kvůli blízkosti cyklostezky“, informuje Radoslav Škarda, I. místostarosta MO Plzeň 3.

                                   

                                                                          Radobyčice, příjezd od Litic

Nově instalované měřiče rychlosti jsou pouze informativní a mají preventivní charakter. „Doufáme, že měřiče rychlosti přispějí ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu v těchto částích našeho obvodu“, dodává Radoslav Škarda.

Poslední aktualizace: 6. 12. 2017, Miroslav Knotek