Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduKontakní místo pro senioryZprávyDobrovolníci z Plzeňského kraje převzali ceny Křesadlo za rok 2022

Dobrovolníci z Plzeňského kraje převzali ceny Křesadlo za rok 2022

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. To je ocenění Křesadlo, jehož v pořadí již sedmnáctý ročník pořádala Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA. Slavnostní předání cen se konalo ve čtvrtek 3. listopadu v DEPO2015 a účastnil se ho také starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

                                   

                                                 V popředí moderátor Filip Koryta a starosta MO Plzeň 3 David Procházka


„Jsem velmi rád, že jsou mezi námi lidé, kteří překročí vlastní komfortní zónu a věnují svůj čas pomoci druhým. Patří jim velký dík a obrovská poklona,“ říká David Procházka, starosta MO Plzeň 3. Vybrat mezi nominovanými vítěze není lehký úkol. Ukazuje to ale na to, že v našem kraji je hned celá řada lidí, kteří si poděkování za svoji činnost zaslouží.

„Letošní ročník byl opět plný silných příběhů a pro porotu není nikdy jednoduché vybrat mezi nominovanými vítěze,” uvádí Romana Štěpáníková, předsedkyně pořádající organizace Dobrovolnické Regionální Agentury DoRA. “Pomoci všech dobrovolníků si nesmírně vážím, proto jsem ráda, že jejich činnost můžeme každoročně takto vyzdvihnout." dodává.

Porota udělila tři hlavní ceny Křesadlo, jednu zvláštní cenu poroty a dvě zvláštní poděkování za dobrovolnickou činnost.

                                    

  zleva: hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, oceněná Pavla Kloversová, oceněná Martina Izingová,  moderátor Filip Koryta

Jednou z oceněných je Martina Izingová, která působí v platformě BurnFighters, ale její dosah je mnohem větší. Sama se musela vyrovnat s následky popáleninového úrazu, v jehož důsledku přišla o zrak a musela se vypořádat s dalšími zdravotními a psychickými následky. Zkušenosti, které si z této nelehké životní etapy odnesla, dnes zúročuje v pomoci těm, kteří se ocitají v podobné situaci.

Křesadlo si odnesla Marcela Balounová za svoji činnost dobrovolnice v Českém Červeném kříži v Plzni, kde již nějakou dobu pomáhá na několika frontách, ale jako jedna z mála je ochotná pomáhat i při těch nejtěžších pracích. V letošním roce se zapojila do projektu Street medicine, kde sestřičky lidem z ulice ošetřuji defekty a zranění.

                                 

                             zleva: primátor města Plzně Roman Zarzycký, oceněná Marcela Balounová, moderátor Filip Koryta

Další z hlavních cen patří Pavle Kloversové, která je dobrovolnicí ve spolku Maminy s rakovinou, kde je součástí projektů Pomáhej stylově a Club Maminy s rakovinou. Přesto, že je sama v náročné paliativní péči, s velkým nasazením se zapojuje do aktivit a má zájem předávat své zkušenosti dalším pacientkám i jejich blízkým.

Zvláštní cenu poroty obdržel Josef Kabát, který stojí za záchranou kostela Všech svatých v Plzni na Roudné. Zvláštní poděkování za dobrovolnickou činnost v projektu Bezpečnostní dobrovolník Stříbro si zasloužili Jana Miltová a Vratislav Maňák.

                                   

Poslední aktualizace: 29. 11. 2022, Michaela Adámková


COVID-19