18. únor 2026
Na Úřad městského obvodu Plzeň 3 dnes zavítala velmi milá návštěva. Vedení obvodu, starosta David Procházka, první místostarosta Pavel Šrámek a místostarostové Ondřej Ženíšek a Ladislav Nový, přijali rodiče letošního prvního občánka třetího obvodu.

Chlapeček Mark Golovko celou návštěvu spokojeně prospal, a tak si slavnostní okamžik užili především jeho rodiče. Mark získal české občanství po svém tatínkovi Vjančeslavovi, který žije v České republice již 22 let a pracuje u Policie České republiky. Do Česka přišel ve svých dvanácti letech a pochází z Dněpropetrovské oblasti. Jeho manželka, Markova maminka Yelizaveta, je vystudovaná veterinářka a do Plzně se přestěhovala před třemi lety z ukrajinského města Sumy.
Pro oba rodiče je Mark prvorozeným dítětem. Na svět přišel 3. ledna 2026 v Mulačově nemocnici. Vedení obvodu mu do života popřálo především hodně zdraví, štěstí a lásky. Na památku obdržel od městského obvodu pamětní minci, finanční dar ve výši 5 000 korun a jeho maminka si odnesla květinu.
