Městský obvod Plzeň 3

Střípky z Radobyčic

Putování za pohádkou
V sobotu 16. června 2018 se uskutečnil v Radobyčicích již 5. ročník Putování za pohádkou. Na jednotlivých stanovištích v Radobyčicích a jejich okolí čekaly na děti pohádkové postavičky s různými úkoly - sportovními či vědomostními. Za jejich splnění byly děti odměněny sladkostmi a dalšími drobnostmi. Start probíhal v Podhájí a putování končilo v areálu Sokola, kde si děti mohly prohlédnout hasičské auto z PS Slovany s plošinou, zaskotačit si na skákacím hradu nebo si nechat namalovat něco pěkného na obličej. I letošní ročník proběhl ve spolupráci mezi TJ Sokol Plzeň- Radobyčice, SDH Radobyčice, Spolkem Staročeská LiRa, místními seniorkami a studenty. Do organizace se zapojila zkrátka celá obec.

Radobyčické STOPO-HRANÍ
V sobotu 15. září 2018 se uskutečnila v areálu Sokola a horní části Radobyčic akce pro celou rodinu - Radobyčické STOPO-HRANÍ. Šlo o vědomostní a sportovní soutěž rodinných týmů. Závodu se zúčastnilo 36 rodin. Na hřišti byly rozmístěny tři sportovní úkoly, po jejich splnění se účastníci vydali na trasu označenou šipkami a fáborky. Tam byly umístěny vědomostní úkoly a týmy na ně odpovídaly do své hrací karty. Konec závodu byl v areálu sokolovny, kde na rodiny čekaly ještě dva úkoly - před sokolovnou hod šipkami na terč a v přísálku sokolovny vědomostní úkol o zvířatech i s praktickou ukázkou. Po vyhodnocení všech hracích karet byly vyhlášeny výsledky závodů, kdy byly odměněny všechny rodinné týmy.

Nohejbalový turnaj
V sobotu 27. října 2018 se uskutečnil Nohejbalový turnaj "Pedro Cup 2018" na novém radobyčickém nohejbalovém hřišti. Soutěžilo celkem 9 družstev ve dvou skupinách. Celý turnaj se protáhl až do odpoledních hodin a měl u hráčů velký úspěch.

POZVÁNKA: 
24.11. od 17 h se v Radobyčicích uskuteční Lampiónový průvod obcí a po něm dětské divadlo v sále sokolovny.

Poslední aktualizace: 2. 11. 2018, Lucie Bauerová