Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduNa špekáček s Trojkou do Borského parku přišly desítky lidí

Na špekáček s Trojkou do Borského parku přišly desítky lidí

Na první červnové setkání se vedení centrálního obvodu v rámci sezóny letních akcí Na špekáček s Trojkou vypravilo do Borského parku. A mělo to úspěch.

             

              

Desítky lidí si přišly opéct špekáček, poslechnout příjemnou country muziku v podání kapely Hop a ŠaVani, ale třeba také popovídat si se zástupci vedení o životě na Borech. V rámci této akce proběhlo šetření Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, jehož zástupci nabídli návštěvníkům možnost vyjádřit se k tomu, která místa v okolí jejich bydliště jsou pro ně příjemná, kde se naopak necítí dobře, kde jim například chybí dostatečný počet parkovacích míst nebo kde se kvůli autům špatně prochází. K tomu sloužila takzvaná pocitová mapa sídliště Bory a jeho okolí, kde mohli tato místa označit pomocí různě barevných špendlíků. Na dalším panelu pak mohli občané doplnit své názory a požadavky na rozvoj okolí svého bydliště. Nejčastěji zmiňovaným nápadem bylo rozšíření počtu veřejných ohnišť či grilů v Borském parku. Velký ohlas měl i nápad jednoho z občanů, který by rád v Plzni vybudoval hřiště pro hru zvanou discgolf. Jiní zase kvitovali názor, že by bylo dobré upravit okolí řeky Radbuzy v úseku mezi Vodárnou a Papírnou.

„Sešli se nám desítky názorů a my za ně všem velice děkujeme. Všechny nápady vyhodnotíme a následně předáme zástupcům MO Plzeň 3, se kterými je budeme dále projednávat,“ uvedla ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

             

             

Starosta David Procházka spolu s místostarosty Petrem Balounem, Ondřejem Ženíškem a Stanislavem Šecem pozdravili a přivítali občany na akci. Zároveň starosta David Procházka využil této příležitosti a informoval občany o výsledcích anket, které proběhly zároveň s volbami do Evropského parlamentu, a v nichž se občané Výsluní vyjadřovali k možnosti zavedení autobusové linky, a občané lokality „Bezovka“ a přilehlých ulic zase k propojení Čermákovy, respektive Družstevní ulice, na ulici Sukovu.

             

              

Borské setkání ze série Na špekáček s Trojkou se opravdu vydařilo a vedení obvodu nasbíralo spoustu podnětů.

"Občané byli poměrně sdílní, a tak jsme s místostarosty nasbírali těch poznatků dost, za což jsme rádi. Jednalo se třeba o úpravu zeleně a zastřižení přerostlých keřů, připomínku k úklidu po sečích nebo k problematické dopravě, která je způsobena několika jednosměrkami. My teď všechny zapsané požadavky zpracujeme a samozřejmě se budeme snažit je vyřešit. Pokud to nebude v kompetenci našeho úřadu, předáme je tomu správnému," uvedl starosta Procházka.

             

             

             

Nezbývá než se těšit na příští úterý 11. června, kdy se vedení obvodu setká s občany Radobyčic v areálu TJ Sokol Radobyčice.

Poslední aktualizace: 7. 6. 2019, Miroslav Knotek