Městský obvod Plzeň 3
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduObvod zve rodiny s dětmi na indiánské odpoledne

Obvod zve rodiny s dětmi na indiánské odpoledne

Zcela novou akci s názvem Indiánská stezka připravil pro rodiny s dětmi Městský obvod Plzeň 3. Odpoledne plné zábavy a vyžití v přírodě při hrání sportovních a poznávacích soutěží se odehraje ve Škodalandu 20. května 2017 od 10 hodin.

Návštěvníci si v Teepee vyzvednou kartičku, kde na jedné straně bude osm políček pro otisk razítek, která získají po splnění úkolu na stanovištích. Na straně druhé bude podrobný plánek trasy s vyznačením jednotlivých stanovišť. S kartičkou se účastníci odeberou na jednotlivá stanoviště, kde budou plnit zadané úkoly. Předpokládaná doba plnění úkolů je zhruba dvě až tři hodiny. Poslední soutěžící budou vpuštěni do hry ve 14.30 hodin.

A jaké indiánské hry na děti čekají? Lanové centrum, střelba z luku, házení koňské podkovy, přetahování lanem, překážková dráha s tomahawkem na maketě koníka, střelba na banditu nebo rýžování zlata. Všechny úkoly mají několik verzí tak, aby si mohli zahrát nejmenší děti i ty starší. Po splnění všech úkolů dostane každý indián odměnu.

Kromě indiánských soutěží nebude chybět ani doprovodný program, který začne v 15 hodin. Střetnou se indiáni s kovboji v souboji u Saloonu za přímé intervence vojenské kavalerie, vystoupí koňáci se svojí rodeo show. Připravena je i ohňová show a vystoupení sokolníků. Na závěr zahraje country westernová kapela. V průběhu celého dne se budou moci malý návštěvníci nechat pomalovat jako indiáni a vyřádit se mohou ve skákacím hradu.

Den bude ukončen odevzdáním hrací karty s vyplněnými políčky pořadateli v příslušně označeném stanu. Zde také děti dostanou jako odměnu věcné ceny.

Poslední aktualizace: 3. 5. 2017, Lucie Hůrková